Falcon SF GNSS

 

Falcon SF ile Özgür ve Güvendesiniz
Falcon SF GNSS sistemi, uydu tabanlı konumlama sistemlerinin tamamını en etkin şekilde kullanarak kullanıcıların daha hassas, özgür ve güvenli çalışması amacıyla tasarlanmıştır. Falcon SF NAVCOM tarafından geliştirilen GNSS Onyx İşleme Motorunu kullanarak sizlere StarFire™ (Küresel Konum İyileştirme Sistemi), SureNav, RTK Extend™ ve UltraRTK™ gibi gelişmiş GNSS teknolojilerini sunuyor. Bu teknolojiler sayesinde çalışma alanı ve şartları ne olursa olsun ölçümlerinizi çok daha hızlı ve doğru bir şekilde yaparsınız.
 
GNSS Onyx İşleme Motoru
GNSS Onyx İşleme Motoru, yüksek hızlı sinyal işlemeyi gerçekleştirmek için bir dijital ASIC ve üç adet dahili StarFire alıcı/demodülatöre sahiptir. Yazılımı güncellenebilen ve 255 paralel kanala sahip olan Onyx GPS (L1, L2, L5), GLONASS (G1, G2), BeiDou (B1, B2), Galileo (E1, E5A, E5B), SBAS (WAAS, EGNOS, MSAS, GAGAN) ve StarFire L- band sinyallerini kullanarak olumsuz sinyal izleme koşullarında bile kanıtlanmış eşsiz performans sunar. Üst düzey parazit bastırma (bant içi ve bant dışı) ve patentli yansıma etkisini azaltma özellikleri ile ölçümleriniz kusursuzdur.
 
StarFire
StarFire, Küresel Uydu Tabanlı Konum İyileştirme Sistemi(GSBAS) olarak tasarlanan sistemlerin ilk örneğidir. Dünya genelinde 10⁰’lik kesme açısıyla,  72⁰ Kuzey ve 72⁰ Güney enlemeler arasında herhangi bir coğrafi kısıtlama olmadan karalarda ve denizlerde yatayda 5 santimetre doğrulukla hassas konum verisi sağlar. StarFire’ın DGNSS (Diferansiyel GNSS), RTK (Gerçek Zamanlı Kinematik) ve CORS yöntemlerine göre sağladığı en büyük avantaj yüksek doğruluk ve özgürlüktür. Diğer yöntemlerde kısıtlı bir alanda, GPRS veya radyo modem bağlantısı ile referans istasyonunun konum ve durumuna bağlı olarak düzeltme veri linki alabilirsiniz, StarFire ise herhangi bir referans istasyonuna ihtiyaç duymadan ve hiçbir iletişim modemi kullanmadan size doğrudan yer-sabit yörüngeli uydulardan yayınlanan küresel çapta düzeltme veri linkini sağlamaktadır.
SureNav
StarFire düzeltme verileri dahil birçok farklı kaynakta yayınlanan düzeltme verileri aynı anda Falcon SF tarafından alınır. SureNav özelliği sayesinde aldığınız düzeltme verileri, NavCom tarafından geliştirilen istatistiki işlemler, filtreleme ve varsayımlardan geçirilerek en iyi ölçüm sonucunu elde etmeniz sağlanır.
 
RTK Extend™
RTK Extend™, RTK veya CORS ölçüsü sırasında iletişim bağlantınızın geçici olarak kesildiği anlarda, StarFire uydularından gelen düzeltme yayınını kullanarak belirli bir süre aynı hassasiyette ölçümlerinize devam etmenizi sağlar. Falcon SF ile sınırsız ve ücretsiz olarak faydalandığınız bu özellik sayesinde veri linki kesildiği anlarda zaman ve hassasiyet kaybı yaşamazsınız.
 
UltraRTK™
RTK ölçüm yönteminde baz istasyonu ile gezici arasındaki baz uzunluğunu 40 kilometreye kadar çıkaran bu yöntem sayesinde daha geniş alanlarda tek istasyondan hassas bir şekilde ölçümlerinizi gerçekleştirirsiniz.
Kanal Sayısı:
GPS:
GLONASS:
SBAS:
Galileo:
BeiDou (COMPASS):
GSBAS
Konumlama Hızları:
Statik Hassasiyet (yatay):
Statik Hassasiyet (düşey):
RTK Hassasiyet (yatay):
RTK Hassasiyet (düşey):
RTK destekleme:
Çalışma Sıcaklığı:
IP Derecelendirmesi:
Darbe:
Boyut:
Ağırlık:
Pil Türü:
Pil Süresi:
Haberleşme:
Yayın Formatları:
WebUI:
255
L1C/A, L2P, L2C, L5
G1C/A, G2P, G2 C/A
L1C/A, L5
E1, E5A, E5B
B1, B2
StarFire (Ücretsiz ve Sınırsız / 5 cm doğruluk)
1, 5, 10 Hz
5mm + 0.5ppm
10mm + 0.5ppm
1.5 cm +1ppm
3.0 cm +2ppm
RTK Extend™, SureNav ve UltraRTK™
–20 °C ila +45 °C
IP67
2 m jalondan betona düşmeye dayanıklı
13,6 x 13,6 cm
0,95 kg (bataryalar dahil)
Li-Ion (2 adet çalışırken değiştirilebilir harici)
15 saate kadar
Bluetooth 4.1, GSM 3G/4G, UHF, WiFi 802.11n Wireless LAN, USB
NMEA-0183, RTCM 2.1, 2.3, 3.0, 3.1
Var
Copyrights © 2017 Designed & Coded by Ankatek Software Ltd.