GXL GeoImage Accelerator

 

GXL, PCI Geomatics firmasının 30 yıllık teknik tecrübesi ve piyasa bilgisi sonucunda kurumların ve kullanıcıların profesyonel üretim ve hız gibi ihtiyaçları neticesinde alanında lider Geomatica altyapısının gelişmekte olan teknoloji ve ihtiyaçlar neticesinde yeniden yapılandırılması ile oluşturulan bir Fotogrametrik Çözümdür.

Standart masaüstü yazılımlarının aksine bilgisayarınızın donanımını çok daha verimli kullanarak 10 kata kadar daha yüksek performans sağlayan ve rakipsiz bir yazılımdır. GPU teknolojisinin kullanımını bu alanda dünyaya ilk kez tanıtan ve bu metodu uygulamada en yakın rakibinin 3 katı hızlı ve verimli çalışan bu özel yazılım ile kurumunuzdaki ayrık masaüstü yazılım karmaşasından ve operatör bazlı birbirinden farklı elde edilmiş sonuç ürünlerden kurtulabilirsiniz.

Yapısı itibari ile bir ağ üzerinde sınırsız kullanıcı tarafından kullanılabilir. Ayrıca ağdaki bir Working Unite yüklü olması ile iş verecek olan diğer bilgisayarların donanım ihtiyaçlarını tamamen ortadan kaldıran ve donanım yatırımı yükünden sizi tamamen kurtaran bu sistem ile telefonunuzdan bile sisteme iş verebilir, öncelik belirleyebilir ve iş durumunu takip edebilirsiniz. 

İş akışının ihtiyaç duyulan herbir adımını sisteme ilk anda veya ihtiyaç doğduğunda ekleyebilir ve iş yükünüzün artmasıyla gerek Working Unit bilgisayarınızın teknolojisini yenileyerek gerekse ağınıza ek node ekleyerek kapasitenizi tam ihtiyacınız olduğu miktarda arttırabilirsiniz.

GXL Satellite ve GXL Aerial olarak iki farklı iş akışı için ayrı ayrı sunulan GXL konfigürasyonunuzu oluşturmak için lütfen bizler ile iletişime geçiniz

Data Ingest

Verileri girmeye yarayan baz modüldür.

Ortorectification

PCI’ın gelişmiş ortorektifikasyon iş akışı ile uydu görüntüleri veya hava fotoğraflarından yüksek kaliteli ortofotolar üretmeyi sağlayan modüldür.

DEM Extraction

Mevcut görüntülerden stereo çiftler oluşturarak piksel başına sayısal yükseklik modeli oluşturmaya yarayan modüldür.

PanSharpening

PCI’ın ödüllü algoritması ile düşük çözünürlüklü Multispektral görüntünüzü ve yüksek çözünürlüklü Pankromatik verinizi birleştirerek Pankromatik görüntünüzün çözünürlüğünde Multispektral görüntüler elde etmenizi sağlayan modüldür.

Cloud Detection and Haze Removal

PCI’ın devrim niteliğindeki ATCOR uygulaması ile uydu görüntülerinizde atmosferin etkisi olan Sisleri temizleme ve bulutları maskelene işlemlerinin yapıldığı modüldür. Oluşturulan bulut maskeleri ilerleyen adımlarda kullanılarak DEM çıkartmada veya mozaiklemede bu etkilerin ortadan kaldırılmasını ve çok kaliteli çıktı ürünler elde etmenizi sağlar.

Mosaic Preparation and Generation

Bu modül ile Ortorektifiye edilmiş görüntülerinizden bütün mozaikler elde edebilirsiniz. Standart mozaik adımlarına ek olarak büyük işleri vermeden önce mozaik yapılacak alanın düşük çözünürlüklü mozaiğini yaparak renk dengeleme ve birleşim noktalarını incelemenize olanak tanır. Bu sayede büyük ve çok zaman harcanan işlerin sonuç ürününün elde edilmesi noktasında süprizlerle karşılaşmaz ve aynı işleri tekrar tekrar yapmak zorunda kalmazsınız.

Ayrıca

2.5D DEM Editing Tool

Bu araç ile sayısal yükseklik modelinde gerekli düzeltmeleri yapabilir, Yüzey modelinden arazi modeline geçebilir, Quick Ortho aracı ile düşük çözünürlüklü ortofotoları görüp gereken bölümlerde istenen düzeltmeleri yapabilirsiniz. Bu sayede ortofoto üretim aşaması sonrasında karşılaşabileceğiniz hatalar için başa dönüp tekrar aynı işlemleri yapmak yerine sonuç ürünün gerekli bölümlerinde önceden çalışıp sonuç ürünün kalitesinden daha işi vermeden emin olabilirsiniz.

Multiuser Mosaic Tool

Bu araç ile büyük projelerde mozaik aşamasında birden çok operatör tarafında ön mozaik üzerinde ayarlamalar yapabilir ve büyük projelerdeki dar boğaz olan operatör süresini en aza indirebilirsiniz.

Copyrights © 2017-2019 Designed & Coded by Ankatek Software Ltd.