SmartOne-C

 

SmartOne-C, İsveçli Smart Planes firması tarafından hava fotoğrafçılığı için özel olarak tasarlanmış İHA sistemidir. Küçük boyutu ve hafif yapısının yanı sıra SmartOne-C aracı tam otomatik uçuşlar gerçekleştirme ve yer istasyonu ile kesintisiz bağlantı kurma gibi özelliklere de sahiptir.

İHA platformlarında kendini kanıtlamış olan Ecole Nationale de I'Aviation Civile tarafından tasarlanan otopilotu ve Windows işletim sistemine kurulu uçuş planlama yazılımının olduğu yer istasyonunu kullanmaktadır. Platformda kalibre edilmiş kompakt bir kamera kullanılmakta ve toplam uçuş ağırlığı sadece 1.1 kgdır.

200 metre irtifada tipik bir operasyonda elektrik motorları sayesinde yaklaşık 35 ila 90 dakika havada kalabilme kapasitesine sahiptir. Sökülebilen kanatları sayesinde 85 x 40 x 15 cmlik taşıma kutusu ile taşınabilir ve elle atılma özelliği sayesinde geniş iniş kalkış pistlerine ve açık alanlara ihtiyaç duymaz.

Platform birçok farklı koşulda sık işletilebilmesine imkan veren bir yapıda tasarlanmıştır ve hafif ağırlığı ve düşük kinetik enerjisi sayesinde yaralanma ihtimallerini minimuma indirmiştir. SmartOne-C havacılık kurallarının en sıkı olduğu Almanya, İsveç, Norveç ve Finlandiya gibi ülkelerdeki yönetmeliklere tam olarak uymaktadır.

Yer istasyonu Radio Link ve uçuş planlama yazılımının yüklü olduğu laptopdan oluşmaktadır. Operatörün sadece görüntü almak istediği alanı belirlemesi sonrasında uçuş ve görüntü alımı tamamen otomatik olarak yazılım marifeti ile gerçekleştirilmektedir. Yer istasyonunda Manuel kullanım imkanı sağlayan ek bir Radyo kontrol ünitesi de bulunmaktadır.

SmartOne

Platform: 1.2 metre kanat genişliği(taşıma esnasında 3 parçaya ayrılabiliyor)

Motor: 200 W elektirk motor

Batarya: 11.1 V LiPo cell pil

Ağırlık: Batarya ve kamera dahil 1.1 kg

Performans: 13m/s seyir hızı ve 90 dakika uçuş süresi

Otopilot: Otomatik görev imkanı

Uçuş modları: Otomatik, Destekli, Manuel

Kamera: Kalibre edilmiş kompakt kamera

 

Yer İstasyonu

Windows kurulu Laptop

Datalink: 868 Mhz, 28800bps

Manuel kontrol uplinki: 2.4 Ghz, geniş spektrum

 

Taşıma Kutusu

85cm x 40cm x 15cm ebatlarda dayanıklı Aliminyum kasa

Platform, kamera, bataryalar ve radio modülü ile birlikte 5 kg

Copyrights © 2017 Designed & Coded by Ankatek Software Ltd.